#WEEKEND met CEM, Freddy K, Legowelt, Lolalita, Ampe en meer
Nog geen plannen? We've got you covered.
11/03/2025 /
Maxime Mach
Nog geen plannen? We've got you covered.
Ruimtes voor empathie en inclusie worden kleiner en vragen om waakzaamheid om ze te beschermen. Hoe navigeren we door deze onzekere, tussenliggende fase van het bestaan?
ASAP Pilar: The Liminal Edition nodigt uit tot reflectie op liminaliteit—niet weten, simpelweg zijn, en overgangen omarmen. Stel je voor dat je een koekjestrommel vindt uit het huis van je grootmoeder, nu leeg, badend in licht. Welke gevoelens komen op in dit moment van verandering?
Liminaliteit is zowel een fysieke als mentale staat—vertrouwd maar vreemd, melancholisch maar ook transformerend. Een ruimte waar verandering mogelijk wordt.
Dit jaar brengen artiesten Elena Colombi (live), Callahan & Witscher, Gyeongsu, Sans Age, upsammy & Valentina Magaletti, CEM, Lamina en Pippin liminaliteit tot leven. Medusa Offspace cureert de expo 'Are We Nearly There Yet?' en speelt met thema's van verlangen, overgang en kritiek op moderne systemen.
Met optredens, films en een community diner verkennen we liminaliteit en collectieve verbondenheid. Want to join the waiting room?
Lamina's muziek moerassig en grommend, een levend en zich steeds ontwikkelend denkbeeldig ecosysteem. Texturen, effecten en fieldrecordings smelten op eenvoudige wijze samen tot persoonlijke landschappen.
CEM's unieke stijl van emotionele hysterie werd de afgelopen jaren gesmeed in de hedonistische Berlijnse oven van Herrensauna, een underground clubfeest waar hij als een van de mede-oprichters vanaf het begin een belangrijke rol speelde. Met een voorkeur voor UK-tweaked tracks uit het hedendaagse hardere clubwerk, zonder angst voor breakbeats of druilerige momenten, is hij een zeldzaam soort DJ die zelfs de meest aarzelende bewegers kan bekoren.
De zevende editie van Dream On. Stap uit het meedogenloze werkritme en begin het weekend met comfy food en muziek die de geest ontwart. Funke is opnieuw ons toevluchtsoord, een plek waar het lawaai van de week vervaagt. Het weekend begint zachtjes, in kleine releases en diepe ademhalingen.
Pip, uit Brussel, komt langs voor zijn EP-release terwijl Mattias De Craene, onder zijn moniker Mono Aware, ons een kijkje zal geven in zijn platencollectie vol oosterse rariteiten. Menica warmt de avond op met een persoonlijke en diepe benadering van jazz & soul. Adem in, luister diep en droom verder.
Ontmoeting tussen de Litouwse ambient folk van Merope en de imposante elektronica van KMRU.
Dit jaar viert het Mechelse collectief Lunar hun tienjarig jubileum, en dat doen ze in stijl! Samen met Cultuurcentrum Mechelen vieren ze op 14 maart een groot feest, waarbij beide zalen gevuld worden met live optredens en DJ-sets. Speciale aandacht gaat uit naar Mechelse artiesten, met onder andere een live electronicaset van stadgenoot Abner Botsbak. Daarnaast bieden drie Mechelse DJ’s een unieke B2B2B vinylsessie onder de naam Maneblasters.
Deze locals worden aangevuld door een mooie resem artiesten. Hun Hun combineert retrogeluiden met traditionele Anatolische muziek, geïnspireerd door Turkse B-films voor een bijzonder en experimenteel geluid. Gameboyz II Men bundelt de krachten van Micha Volders en Dijf Sanders, die samen verrassen met beats uit oude Gameboys. Legowelt alias Danny Wolfers, bekend om zijn unieke stijl en veelzijdigheid, presenteert zijn muzikale wereld die zich uitstrekt van techno tot electro. Aroh, de Brusselse DJ, festivalorganisator en Kontakt-platenlabelbaas, sluit ten slotte de avond af met een mix van techno, wave, EBM en rave.
De volgende Bota By Night vindt plaats op 14 maart! Deze keer wordt de line-up in de Orangerie aangevoerd door de Berlijnse techno-dj JASSS, de gedroomde headliner voor een avond die het energieniveau tot in de vroege uurtjes door het dak zal jagen. Regal86, volgens Resident Advisor een van de beste techno-dj's van het moment, brengt zijn veelgevraagde vakmanschap uit Mexico naar Brussel. Verder geeft rEmPiT g0dDe$$ ons een voorproefje van de industriële noise en gedeconstrueerde clubmuziek die de Zuidoost-Aziatische rave-scene in vuur en vlam zet. Ze krijgen gezelschap van TOGO, die met zijn Local Slang-collectief de bxl scene van de betere feestjes voorziet.
Er staan drie liveshows gepland in de museumruimte, waaronder een gloednieuwe performance van LATE BUSH, die de avond opent met zijn mix van elektronische muziek, barokke invloeden en AI-technologie. Daarna staat er etherische Scandinavische magie op het programma, in de vorm van Yung Leans maatje Frederik Valentin (getekend op Posh Isolation) die de dromerige clubpop van zijn verrassende nieuwste album 'ROCK N ROLL WILL NEVER DIE' presenteert. Meer van die genialiteit komt uit de koker van de Zweedse Toxe, die een nieuwe AV-show presenteert gebaseerd op mooie, warped popnummers van haar unieke debuutalbum 'Toxe2'. Beloved trinket vervolledigt de affiche met internetpop uit een parallel universum.
What-U-On-About!? is een drum & bass concept in Leuven, opgericht door Tesla, Speedwagon, Fuzz, Teezer en MC Mota. Duik in drum & bass van topniveau in een warme, gastvrije sfeer.
Het heropeningfeest van Saintklet staat in teken van het vieren van muziek en community.
Zin in een euforisch avondje stappen na het mooie weer van de afgelopen weken? Eén adres op vrijdag 14 maart: Blaesstraat 208.
Freddy K zakt op vrijdagavond 14 maart af naar Antwerpen. Deze keer geen marathonset van 14uur door deze legende, want hij deelt de affiche met Phemia, TWO/THREE en Nachtlawaai Collective.
De formule van de avond is: een secret line-up, een zwaar geluidssysteem en een verzorgde sfeer.
Eén van de grootste France Trance-concepten, '2much' (vroeger gekend als 'La Darude'), strijkt neer in de C12. De avond heeft als absolute headliner niemand minder dan Eargasm God. Expect madness!
Night Air is het eclectische broertje van Festival Kortrijk. Een onvoorspelbaar minifestival dat surft tussen klassiek, elektronica, hedendaags en experiment. Op 15 maart kan je in Muziekcentrum Track en De Kreun terecht voor acht acts die verrassen en uitdagen. Als bezoeker kies je zelf wat je ziet: een ticket geeft toegang tot het volledige programma.
Jawel, ook in Kortrijk kan je stappen. Club Sudato keert terug in hoogste versnelling en nodigt alle geïnteresseerden uit in Tranzit op zaterdag 15 maart.
Weinig artiesten bewandelen de lijn tussen verleden en toekomst met zo'n moeiteloze beheersing als Dixon. Zijn geluid blijft vernieuwend en tijdloos, van de Berlijnse underground tot de grootste podia ter wereld. Als curator heeft hij samen met Ȃme's Frank Wiedemann en Kristian Beyer vormgegeven aan het befaamde Innervisions label. Deze zaterdag keert Dixon terug naar Antwerpen voor een exclusieve 3 uur durende set in Ampere.
Celebration of Life - de queer rave for all - is terug op zaterdag 15 maart en het wordt een legendarische editie! Een plek waar community en muziek samenkomen in één onvergetelijke ervaring, waar genres, scènes en landen naadloos in elkaar overlopen. Ze trappen af met een knaller: COUCOU CHLOE komt met een exclusieve liveshow Trix op zijn kop zetten. Met drie podia, de Club, het Café en de Zaal, is er voor ieder wat wils. Tickets zijn nu al beschikbaar en in januari maken ze de rest van de line-up bekend.
Markeer 15 maart in je agenda, want Kompressor landt met een mokerslag in Club Vaag. Op het affiche? Een line-up met drie techno-vakmannen, aangevoerd door niemand minder dan headliner François X. Hij is al jaren een sleutelfiguur in de Franse technoscene. Ooit begonnen als een vaste waarde in de Parijse underground, groeide hij uit tot een publieksfavoriet bij iconische clubs als Concrete en Berghain.
Naast dj en producer is François X ook labelbaas en curator, met een scherp oog voor de toekomst van elektronische muziek. Zijn invloed reikt verder dan de dansvloer – hij herdefinieert techno voortdurend en weet op naadloze wijze rauwe technoritmes te combineren met de energie van moderne dans- en popmuziek.
In de Mainroom staat een echte pionier van de electro centraal: Antony Rother. Een visionair, ongekend productieve producer en een invloedrijke kracht binnen de elektronische muziek. Daarnaarst draait Pieree, al meer dan 20 jaar een vaste waarde in Fuse, samen met Brusselse DJ en producer Cassiopée. DJ Decoeur sluit de avond af.
Boven neemt Crevette Records de Studio over voor hun Club Tour-editie. Verwacht een vurige selectie met opkomend talent Denaila uit Turijn, de Brusselse undergroundfavoriet DJ Rino, en Brassac, die voor de derde keer bij UMI achter de decks staat.
Niet één, maar twee Berghain-residents op de line-up van Traum dit weekend: Tama Sumo & Lakuti! Dat is voor ons team alvast reden genoeg om een What Happens-teambuillding te organiseren in Traum dit weekend. Zien we jullie daar?
Niemand minder dan DJ Gigola krijgt komend weekend zeggenschap over de Fuse tijdens een eerste 'DJ Gigola curates'. In Room 01 plaatst ze Dj Babatr, Danny Wabbit en Perra Inmunda, boven in de Motion Room is het aan TWIENA, Stanislawa en Malo Z.
Een sonische trip vol hypnotische grooves en prog-infused house. Verwacht diepe, meeslepende sets met een kosmische randje.
Mama Snake woont in Kopenhagen, is label eigenaar en junior arts met een snelle, melodieuze techno-stijl. Als gepassioneerde vinylliefhebber, geïnspireerd door ruigere geluiden, speelde ze al in legendarische clubs als Berghain en op festivals als Dekmantel.
Katia Val, Ampe en Waltur zorgen voor de nodige support.
De Australische singer-songwriter/electro-troubadour RY X was voor ons nog één van de highlights van Paradise City 2023. Zijn prachtige stem wordt begeleid door een combinatie van akoestische en elektronische instrumenten, met melancholische, kwetsbare muziek als resultaat. Zijn bekendste nummers zijn 'Berlin' en 'Howling'. Die laatste werd ook geremixt door Âme - een versie dat de meer elektronisch gezinden onder ons misschien beter gaan kennen.
Kabas, opgericht door Thijs Troch (piano), Jan Daelman (fluit), Elias Devoldere (drums) en Nils Vermeulen (contrabas), drukte 10 jaar geleden met hun debuut 'Abel' (2016) al snel hun stempel op de Belgische muziekscene. Opvolgers 'Negen/Live at SMUP' (2018) en 'Eugénie' (2020) bevestigden hun unieke plek in het muzieklandschap en de vele samenwerkingen met onder andere Nordmann, Elisabeth Klinck en Uma Chine onderstreepten hun veelzijdigheid.
In februari 2025 stellen ze hun nieuweling 'Sun Dog' voor. Het driedelige album voelt aan als een minimalistische, repetitieve suite. Het kwartet behoudt zijn aandacht voor detail en voorliefde voor rudimentaire ingrediënten, maar verkent ook nieuw terrein, breidt de instrumentatie uit en ontbindt het strikt akoestische. Een logische stap, want Devoldere verdiepte zich met succes in hedendaagse popmuziek, terwijl Troch en Vermeulen experimenteerden met nieuwe instrumenten (banjo, gitaar, electronica).
Dit concert maakt deel uit van Leuven Jazz 2025 en wordt georganiseerd in samenwerking met Jazz op Zondag in STUK.