Overslaan en naar de inhoud gaan
menu
LSDXOXO en Listen x Botanique, gemaakt door Jaan Van Damme

Deze artiesten mag je niet missen volgende week tijdens Listen Festival

We maakten een selectie van artiesten wiens concerten en dj-sets er voor ons uit springen tijdens deze Brusselse week vol muziek.

29/10/2025 / Dieter Holvoet , Julie SaudemontJulie Saudemont

Het is weer zo ver: vroeg donker, koude nachten. Gelukkig hebben we dit jaar Listen Festival om ons warm te houden: voor het eerst sinds 2016 gaat het Brusselse stadsfestival niet in het voorjaar door, maar vergezelt het andere stadsfestivals als Abrupt, Full Circle en Fifty Lab in het najaar! Met meer dan 120 artiesten verspreid over 25 evenementen, 15 locaties en 6 dagen manifesteert het zich als de nieuwe najaarsklassieker. Vandaag geven we jullie een kijkje in onze persoonlijke planning van deze muzikale week: dit zijn 8 optredens om niet te missen tijdens Listen Festival 2025.

Leftfield

De Hallen van Schaarbeek - vrijdag 21:00 – 22:30

Deze lijst beginnen doen we direct met de grootste naam op de lineup van Listen Festival: de legendarische elektronische pioniers Leftfield. Zoals hun naam al doet vermoeden, behoort Leftfield tot de meest vooruitstrevende stromingen binnen de housemuziek. De Engelse groep is het geesteskind van Neil Barnes en Paul Daley en staat het meeste bekend voor het invloedrijke album ‘Leftism’, dat ze in 1995 uitbrachten met onder meer genreoverschrijdende bijdragen van John Lydon van de Sex Pistols.

Na een decennium van grote invloed en lovende kritieken ging Leftfield in de jaren 2000 met pauze, om in 2010 terug te keren als soloproject van Barnes. Leftfield staat bekend om zijn intense livesets, maar is tegelijk ook berucht als de band die officieel werd verbannen uit de Brixton Academy in Londen omdat er stof en pleisterwerk van het plafond van de zaal viel. Hun ambient-achtige 'A Final Hit' is alom bekend – kan het nog nostalgischer? – vanwege zijn sonische rol in 'Trainspotting'. De band viert dit jaar zijn 30e verjaardag en hun optreden in Les Halles belooft een opwindende reis te worden door drie decennia van sonische innovatie.

james K

Botanique - zaterdag 01:00 – 02:00

Twee jaar na haar laatste optreden in de Brusselse concertzaal keert james k terug naar de Botanique voor een samenwerking tussen Slagwerk en HE4RTBROKEN. Tijdens deze hybride clubavond kan je je verwachten aan een mix van liveshows en dj-sets met emotionele pop edits, dromerige dansmuziek en genreverruimende experimenten, waarvan james k's liveset er eentje zal zijn.

Met haar nieuwe album 'Friend' dat enkele maanden geleden uitkwam weet james K schijnbaar dromerige popmuziek probleemloos te combineren met een verscheidenheid aan invloeden. Enkel de zang, verzorgd door de New Yorkse zelf, is de constante factor doorheen alle nummers. Een zeemzoete stem die me onmiddellijk deed denken aan Dido. Maar afgezien daarvan verrast elk nummer telkens opnieuw, want ze laat haar zang afwisselend resoneren met verschillende stijlen. Zo zijn er momenten die kunnen doorgaan voor trip-hop; dan weer stukken die zijn ingegeven door de breakbeats die te verwachten zijn van drum and bass, om later geruisloos over te gaan in ambient sounds of shoegaze. Je hoort het: haar optreden in Botanique wordt memorabel.

OTON

K1 - vrijdag 00:00 – 02:00

OTON is een Brusselse artiest die al meer dan 10 jaar bezig is met elektronische muziek en zich vooral richt op live optredens. In 2021 lanceerde hij Alliance Club als platform voor zijn eigen muziek, sindsdien uitgegroeid tot een onafhankelijk collectief en evenementenreeks die alternatieve artiesten en scenes ondersteunt. Zijn album 'New Forms of Silence' markeerde een nieuwe artistieke richting: met behulp van analoge apparatuur nam hij afstand van zijn gewoonlijke, uitsluitend digitale productiemethodes en introduceerde hij elementen van mentale techno, hypnotische tribe en psy, terwijl hij zijn club-gedreven geluid behield. 'New Forms of Silence 2' kwam enkele maanden geleden uit als opvolger, met een dieper en dubbier geluid. Zie hem aan het werk op vrijdagavond in K1, waar hij de benedenverdieping host met zijn Alliance Club en er zelf ook een set zal spelen, met een bovenverdieping gecureerd door AliA.

KŌMA ft. Divine

Fuse - vrijdag  04:30 – 06:00

Een stuwende kracht van eigen bodem is muzikale duizendpoot KŌMA. Naast zijn passie voor producen en dj’en, zet hij zich ook in voor het collectief Breaxx - een radioshow die de undergroundcultuur en de UK-bassscene belicht, van IDM-concerten tot intieme clubevenementen.

IDM, oftewel Intelligent Dance Music (ook wel braindance genoemd), is een subgenre binnen de elektronische bassmuziek dat bekendstaat om zijn intellectuele en experimentele benadering. De muziek combineert complexe beats, gelaagde synths en onverwachte ritmes. Waar een klassiek “four-to-the-floor”-ritme je op gang brengt, verrast IDM met onverwachte wendingen die je laten nadenken over structuur, emotie en klank.

Daarnaast is KŌMA medeoprichter van Gimic Radio, een platform dat de lokale én internationale elektronische muziekscene ondersteunt. Onlangs stond hij zelfs in de studio met niemand minder dan Fred Again.., slechts één dag voor diens uitverkochte show in Brussel, een bewijs van KŌMA’s groeiende invloed binnen de moderne elektronische muziekwereld.

© GIMIC

Bredren

Fuse - vrijdag 04:00 – 06:00

Soms is er niet veel nodig om een samenwerking van de grond te krijgen. Het perfecte voorbeeld daarvan is het Belgische drum-’n-bass-trio Bredren, bestaande uit Dieter Vermeire, Sebastien Vandendriessche en Adrien Franckx. De drie ontdekten al snel dat hun gedeelde passie voor dubstep en drum-’n-bass té groot was om niét samen iets op te starten. Zo werd Bredren in 2011 geboren.

Intussen zijn ze ook uitgegroeid tot sleutelfiguren binnen de Belgische en internationale drum-’n-bassscene. Hun muziek staat bekend om de atmosferische sound, duistere, meeslepende producties en talloze samenwerkingen. Een remix die we graag in de kijker zetten, is hun versie van Max Cooper – My Choices Are Not My Own. Daarmee bewijzen ze dat Bredren veel meer is dan een trio dat enkel "rollers" en diepe bassen op de dansvloer kan brengen: ze geven ook precisie, liquid drum-’n-bass en jungle een prominente plek binnen het genre.

Mandana

K1 - zaterdag 05:00 – 07:00

Mandana is een Belgische artieste en dj die al jarenlang erg geliefd is in de lokale underground - en ver erbuiten. Ze maakte al op jonge leeftijd kennis met elektronische muziek, na een jarenlange opleiding klassieke muziek en uitgebreide ervaring aan de piano. Het was haar vader, een grote discoliefhebber en verzamelaar van Detroit techno en Chicago house, die haar in de loop der jaren wegwijs maakte in de elektronische dansmuziek. Ze vond haar draai in de scene na een samenwerking met Loco Dice rond 2018, en in augustus 2020 pikte Archie Hamilton Mandana's producties op en tekende haar EP 'Le Cockpit' op zijn label Moscow Records. Je kan haar muziek omschrijven als sexy, groovy en hypnotiserend, schommelend tussen minimal en electro. Voor Listen Festival brengt ze haar verfijnde selectie op zaterdag naar de K1, tijdens een avond

KiNK

Fuse - zaterdag 23:00 - 08:00

Eerder dit jaar ontdekte ik KiNK op Paradise City Festival, en sinds zijn Tech Talk op Amsterdam Dance Event voor Roland rond de TR-1000 staat hij (opnieuw) hoog op mijn must-see-lijst. De Bulgaarse producer, Strahil Velchev, staat bekend als een ware “gear geek”  iemand die technologie niet enkel gebruikt, maar er letterlijk mee speelt.

Tijdens zijn set op Paradise City viel meteen op hoe uniek zijn aanpak is. Gewapend met een draadloze controller die verbonden was met een drum machine en een aanstekelijke energie leek hij het publiek te dirigeren als een orkest. Zijn performance was even speels als technisch, een zeldzame combinatie die hem onderscheidt binnen de elektronische muziekscene.

KiNK is een creatieve hyperkineticus die moeiteloos schakelt tussen funk, experimentele sounds en dansbare grooves. Zijn muziek is tegelijk tijdloos en vernieuwend, en toont dat een live-set niet enkel om klanken draait, maar ook om pure connectie tussen mens, machine en publiek.

She The DJ B2B Unos

De Hallen van Schaarbeek - zaterdag 14:00 – 16:30 

Een B2B-set waar veel verwachtingen rond hangen – en waar ik persoonlijk enorm naar uitkijk, vindt plaats tijdens één van de Daytime Club Parties van Les Halles de Schaerbeek tijdens Listen Festival.

She The DJ B2B Unos belooft een wervelwind van genres en energie op de dansvloer. De Filipijns-Belgische producer Unos doet haar naam alle eer aan: haar alias betekent letterlijk storm. In juni 2023 bracht ze haar eerste EP uit, Boodle Fight, een speelse mix van techno, house, breaks en trance met een kenmerkend bubbly geluid. Achter de decks deelt ze de ruimte met She The DJ, een opkomend talent dat bekendstaat om haar innovatieve mixen van house, UK garage, breaks en andere vormen van broken beats.

Met haar radioshow Blissful Beats op We Are Various en optredens op Pukkelpop en Horst Festival, heeft She The DJ al bewezen hoe veelzijdig haar sets zijn. Samen vormen deze twee artiesten een explosieve combinatie, een muzikale tornado die ongetwijfeld de hallen van Schaarbeek op hun grondvesten zal doen daveren.

Kopfoto: © Jaan Van Damme