Overslaan en naar de inhoud gaan
menu
MYD en Mydnight

Herontdek Myd, de Franse producer die je altijd kan opbeuren

Komende vrijdag treedt hij op in de Ancienne Belgique.

19/01/2026 / Arthur Wuytens

De naam Myd zegt je waarschijnlijk wel iets, en zijn grootste hit The Sun uit 2021 zal je vast en zeker herkennen. Maar wie is Myd ook al weer? En heeft hij nog nieuwe muziek uitgebracht? Ontdek het in dit artikel!

MYD
© MYD

Quentin Lepoutre is een Franse muzikant, producer, zanger en DJ. Hij is afkomstig uit Croix, een gemeente tussen Lille en België. Tijdens zijn studies sound engineering in Parijs begint zijn muziekcarrière met Club Cheval, een collectief van vier producers, waaronder Panteros666. Tegelijkertijd werkt Quentin ook aan zijn solocarrière onder de naam Myd waarin hij de French Touch combineert met house en synthpop. In 2014 produceert hij tracks voor Theophilus London en werkt hij mee aan het album ‘Brava’ van Brodinski. In de jaren daarna tourt hij vooral als DJ en produceert hij muziek voor vooraanstaande Franse rappers.

In 2017 tekent Myd bij het invloedrijke label Ed Banger Records, waarna zijn carrière in stroomversnelling gaat. In hetzelfde jaar brengt hij de EP ‘All Inclusive’ uit met daarop ‘The Sun’, wat een wereldbekende hit wordt. Vanaf dan heeft hij zijn eigen sound echt gevonden. Enerzijds maakt hij zonnige house, zoals op de EP ‘Superdiscoteca’, anderzijds brengt hij vrolijke synthpop uit, zoals op zijn eerste album ‘Born a Loser’.

Mydnight brengt Myd weer naar house

Het tweede album van Myd werd uitgebracht in augustus 2025 en heet ‘Mydnight’. Het is een duidelijke verschuiving van zijn sound richting de dansvloer. Waar zijn eerste album vooral zonnige indie-pop bevat, omarmt Myd nu voluit de nachtelijke house, met een vleugje electronica en clubenergie. Op de meeste tracks gebruikt hij terug zijn eigen vocals, maar de samenwerkingen met onder meer Channel Tres, Calcutta en Carlita maken er toch opnieuw een internationaal album van.

Komende vrijdag strijkt Myd neer in de Ancienne Belgique in Brussel voor een live-show die perfect past bij zijn nieuwe hoofdstuk. Het optreden staat vanzelfsprekend in het teken van Mydnight, maar het publiek mag zich zeker ook verwachten aan een selectie van zijn meest geliefde tracks van doorheen de jaren. Goed nieuws, de show is nog niet uitverkocht!

Kopfoto: © MYD