FCKNYE Festival keert terug naar Brussel voor drie dagen non-stop muziek, van 30 december 2026 tot 1 januari 2027.
Sinds 2010 heeft FCKNYE zijn unieke nieuwjaarsconcept in Europa gevestigd, waarbij een echt internationaal publiek van meer dan 40 nationaliteiten samenkomt voor een intens en onvergetelijk eindejaarsfeest.
Het festival beslaat meer dan 80.000 m² in Brussels Expo en combineert binnenruimtes met speciaal geïnstalleerde buitententen op de parkeerplaatsen van de locatie. Met naar verwachting 75.000 festivalgangers over drie dagen wordt FCKNYE Festival 2026 de meest monumentale editie tot nu toe.
Het programma omvat meerdere podia en een breed scala aan elektronische muziekstijlen. Op 30 december en 1 januari treden artiesten op op twee podia, terwijl oudejaarsavond op 31 december wordt uitgebreid naar vijf podia voor een avond vol muziek en feest.
Drie dagen. Meerdere fasen. Eén grote nieuwjaarservaring in het hart van Brussel.
Dé place to be met oud en nieuw is Horst Club, waar je 24u lang getrakteerd word op een pure, kwaliteitsvolle clubervaring vol dj-sets, performances en ruimte voor ontspanning.
Met My body as a commodity brengt theatermaker Anne-Laure Vandeputte op dinsdag 12 januari een broeierige, muzikale trip naar cultuurcentrum Hasselt. Onder de tagline 'your trauma has a beat' tast deze performance de grenzen af tussen theater en clubcultuur. Samen met muzikant Andrew van Ostade brengt Vandeputte een rauwe monoloog die volledig wordt voortgejaagd door high energy live percussie en zware beats.
De voorstelling, die in 2025 al werd geselecteerd als een van de beste producties voor het TheaterFestival, ontleedt hoe onze lichamen worden ingeschreven in maatschappelijke narratieven. De Standaard sprak destijds van een "onbevreesde catharsis". Voor de What Happens-community is dit een absolute aanrader: een intense, ritmische totaalervaring waarin geluidsontwerp en performance elkaar rauw ontmoeten.
Met Figures of speech brengen choreografe Femke Gyselinck en haar broer, topdrummer Lander Gyselinck, op woensdag 13 januari een ritmische munitie-explosie naar cultuurcentrum Hasselt. Onder het motto "Rhythm is a soul's companion" (jawel, uit die superhit van Snap!) ontleden ze ritme als de ultieme verbinding tussen ons lichaam en de wereld. Lander Gyselinck (bekend van STUFF. en Lander & Adriaan) drijft de zaal op met zijn herkenbare, grensverleggende live percussie, synths en beats, terwijl zeven topdansers de spanning fysiek voelbaar maken.
De pers was unaniem lovend en sprak van een voorstelling die "je een vol uur vrijaf schenkt van alle woorden" en een "elektriciteit in de zaal" achterlaat die zich ontlaadt in een oorverdovend applaus. Voor de What Happens-community is deze kruisbestuiving tussen zware beats, jazz-rebellie en hedendaagse dans de ultieme uitdaging om je brein te stretchen.
Begin het nieuwe jaar in alle intimiteit met warme, diepe klankkleuren die de kou van het beton van de Heilig Graf kerk transformeren in pure emotie in het eerste CONCRETE musique CONCRETE concert van 2027.
In de hypnotiserende voorstelling Glass in clair-obscur ontmoeten minimalistische herhaling en visuele transformatie elkaar in een diepe, zintuiglijke luisterervaring. Ter ere van de 90ste verjaardag van Philip Glass brengen muzikanten George van Dam, Simon Lenski en Claire Chevallier op zaterdag 23 januari een eerbetoon aan de absolute grondlegger van het minimalisme in cultuurcentrum Hasselt. Verwacht geen traditioneel klassiek concert; de hypnotiserende composities van Glass, Reich en Pärt vormen een live spanningsveld met een immersieve lichtset van kunstenaar Adrien Lucca. Zijn speciaal ontwikkelde instrumenten manipuleren het kleurenspectrum in de zaal, waardoor geluid, kleur en ruimte volledig samensmelten. Een unieke kans om de minimalistische blauwdruk van de hedendaagse elektronische (dans) muziek bij de wortels te grijpen.
Met plays Philip Glass brengt topmusicus Vanessa Wagner op woensdag 27 januari een hypnotiserende reis door de iconische pianowerken van de grootmeester van het minimalisme. Wagner, door Le Monde geprezen als een van de meest bijzondere pianisten van haar generatie, staat bekend om haar gedurfde en grensverleggende crossovers. Binnen de alternatieve scene maakte ze eerder al diepe indruk door haar intensieve samenwerking met de Mexicaanse ambient- en elektronicaproducer Murcof.
Tijdens deze intieme concertavond staat haar internationaal bejubelde album Philip Glass (The complete piano etudes) centraal. Wagner ontleedt de wiskundige gelaagdheid van Glass met een ongekende intensiteit. Haar spel legt direct de analoge blauwdruk bloot van moderne loop gebaseerde muziek; de hypnotiserende patronen en de dwingende herhaling die ze uit de vleugel trekt, vormen immers de directe fundering van de hedendaagse elektronische (dans)muziek.
Tussen klank, sculptuur en verstilling creëren componisten en geluidskunstenaars Tristan Arp en Coline Cornélis een hybride concertinstallatie waarin resonantie centraal staat. Met metalen klanksculpturen die functioneren als water- en blaasinstrumenten bouwen ze een immersief landschap van trillingen, reflecties en subtiele bewegingen. Liggend of zittend vertraagt de tijd en wordt het publiek uitgenodigd tot deep listening en contemplatie.
Op vraag van Bozar slaan dj en producer Stenny en het Brusselse ArtScience-collectief Ohme de handen in elkaar voor een immersieve live A/V-show. Ohme weeft een hypnotiserend visueel universum rond Stenny’s intense, stuwende set vol breakbeats: patronen en kleuren van microscopische fenomenen en veranderende materietoestanden worden vastgelegd door de lens van een microscoop en in realtime geprojecteerd op monumentale doeken.
Book of Air is geen folder van enkele pagina’s. Het is een omvangrijke catalogus van composities die het concept van tijd onderzoekt. Hoe beïnvloedt tijd onze perceptie van muziek? Wat als we de tijd proberen uit te rekken om in te zoomen op een klank? En wat betekent tijd in een improvisatie? Tijdens de Immersion Happening staan vier muzikanten in het moment om je te overweldigen met een intense luisterervaring. Ohme levert de visuals aan met behulp van een lichtmicroscoop en een 4K Ultra HD camera. Die filmen live thermische transformaties van organische materialen: wanneer ze worden verwarmd, veranderen ze van vloeibaar naar kristallijn en onthullen ze fascinerende kleurrijke patronen.
Aïchoucha is een meeslepend filmconcert van Khalil Epi. Tijdens een reis door zijn thuisland Tunesië maakte de componist en muzikant opnames van de lokale muziektradities zoals de malouf, issaouiya-gezangen of de ritmes van Kerkennah. Als viering van de diversiteit van die culturen bewerkte hij beeld en geluid tot een immersieve performance. De klanken uit zijn reisdagboek gaan live in interactie met synthesizer en electronics. Tegelijk wordt de film geprojecteerd in een 270° formaat op drie schermen. Na een reeks Franse kunstenfestivals is onze Studio de ideale setting voor dit multidisciplinair project.