Overslaan en naar de inhoud gaan
menu
dudal & de Roover
    Concerten

Volgende week in Gent: een must-hear concertavond met Klinck Trio en dudal & de Roover

Twee bijzondere, Belgische ensembles in de voorhoede van de Belgische experimentele muziek, met support door studenten van het Gentse conservatorium.

04/02/2026 / Dieter Holvoet

Volgende week trekken we naar Gent voor een viering van de Week van de Belgische muziek in de vorm van een veelbelovende, Belgische double bill: Klinck Trio en dudal & de Roover, met support door GAME. Deze avond is deel van de RUISKAMER concertenreeks van Kunstencentrum VIERNULVIER en MIRY Concertzaal, waarbij twee gelauwerde avang-gardeartiesten het podium betreden, met als support optredens door studenten uit de opleiding compositie van het Gentse KASK & Conservatorium.

Klinck Trio

Klinck Trio is het kersverse ensemble rond violiste en componiste Elisabeth Klinck. Ze brengt samen met Adia Vanheerentals (saxofoon, stem) en Maya Dhondt (piano, stem) serene, warme muziek vol speelse melodieën. Muziek dat gecentreerd is rond hun drie instrumenten, viool, saxofoon en piano, en verrijkt is met subtiele vocals. Het geheel is geworteld in improvisatie en bevindt zich ergens tussen pop en klassiek, wat ongetwijfeld zal resulteren in een prachtig optreden. Luister alvast eens naar hun debuutalbum 'My Hair is Everywhere' voor een voorproefje. 

Klinck Trio, gemaakt door Jente Waerzeggers
© Jente Waerzeggers

dudal & de Roover

Nog zo'n vers-van-de-pers-ensemble is die van Pieter Dudal en Adriaan de Roover. Dudal is een geluidskunstenaar en muzikant uit Gent, en is daarnaast ook oprichter en curator van de labels Dauw en Blickwinkel. De Roover is een Antwerpse ambientproducer en live act die vroeger ook bekend was onder de naam Oaktree. Hij is wat mij betreft één van de meest getalenteerde elektronische producers van België, met als highlights zijn pareltjes van albums 'Leaves' (2019) en 'Other Rooms' (2024).

Hun collaboratief project klinkt even sereen en warm als dat van Klinck Trio, maar met compleet andere instrumentatie: grotendeels tape loops, met hier en daar een vleugje piano, synths, tuba en percussie. Hun muziek is het resultaat van twee jaar aan tape-loop performances, opgenomen tijdens live-concerten in Brussel, Gent en op het Meakusma Festival. Hieruit ontstond het album 'pivot rotations': 47 minuten en 33 seconden aan langzaam evoluerende, bijna meditatieve elektronische muziek. Voor RUISKAMER zullen ze optreden met enkel tape loops.

dudal & de Roover
© dudal & de Roover

GAME

Zoals eerder gezegd wordt bij RUISKAMER-concerten de support act altijd verzorgd door studenten. GAME staat voor het Ghent Advanced Master Ensemble en brengt verschillende samenwerkingen tussen studenten van de masteropleiding hedendaagse muziek van het Conservatorium van Gent samen. Deze keer brengen Hui Chi Lee en Julen Latorre het 'Plastic Air'-project van de Portugese componist Igor C. Silva.

Plastic Air is een stuk voor flexibel duo, live elektronica en video. Licht, geluid, jazzgrooves en plastic eendjes komen samen in een intense en soms overweldigende audiovisuele setting, waarin humor en ruwe energie een belangrijke rol spelen.

Het stuk beweegt zich tussen strak vormgegeven momenten en meer open situaties, waardoor geluid, beeld en fysieke aanwezigheid vrij met elkaar kunnen interageren. Hui Chi Lee en Julen Latorre hebben het werk gearrangeerd voor basklarinet en drums, waarbij ze improvisatie gebruiken als een manier om het materiaal uit te breiden en in realtime te reageren op wat er op het podium gebeurt.

Tickets

Het concert gaat zoals eerder gezegd door in de MIRY Concertzaal in Gent en tickets zijn te koop aan €14, €17 of €20, a.d.h.v. een pay-what-you-can-systeem.

Kopfoto: © dudal & de Roover